Rama: Mos perqeshni infeksionin, eshte real dhe vrastar

Ndaje

Kryeministri Edi Rama tha sot ne nje dalje ne rrjetet sociale, mos e perqeshni rrezikun e infeksionit pasi eshte real dhe vrastar, ndersa kanlajmeruar ee nuk do te flase me per kete ceshtje.

Virusi as nuk ka ikur dhe as eshte mundur. Por Rama tha se ia kemi dale bashkerisht faqebardhe per shkak se ju dhe qeveria ishin ne krye te detyres.

Rama tha se ka pasur pak thyerje te izolimit ndersa shtoi se kjo eshte java e fundit e izolimit perjashto aktivitetet sportive, transportin publik, dasmat dhe vdekjet perfshire dhe plazhet, gjithcka tjeter do te jete e hapur.

Megjithate tha Rama duhet te jetojme ndryshe nga sa kemi jetuar. Po forcojme infrastrukturen per nje vale te re ne vjeshte. Spitali ne autostrade po pergaditet me te gjitha pajisjet.

Kryeministri nuk harroi te vleresonte mjeket si dhe ekipin e mjekeve qe shkuan ne Itali. Ne i kemi borxh mjekeve dhe infermiereve dhe do bejme me shume per ta shlyer ne te ardhmen.

🔴 KOMUNIKIMI I FUNDIT KUSHTUAR EKSKLUZIVISHT LUFTËS ME ARMIKUN E PADUKSHËM COVID19

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 27 mai 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje