Tag: dorian teliti

“1.3 miliardë euro korrupsion”, Teliti: Fatura e keqqeverisjes, fundosja ndikon drejtpërdrejt...

Eksperti i ekonomise prane PD, Dorian Teliti ka reaguar pas publikimit te raportit te fundit te KLSH, ku u evidentuan shkelje te renda dhe...

“Gjendja alarmante”,PD zbulon shifrat: Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë, shpenzime...

Kreu i Kabinetit të Bashës, Dorian Teliti që është dhe ekspert ekonomie, ka reaguar në lidhje me të ardhurat që qeveria ka arritur të...

“Rama ka dështuar me mbledhjen e të ardhurave”, PD zbulon shifrën:...

Kreu i Kabinetit të Bashës, Dorian Teliti që është dhe ekspert ekonomie, ka reaguar në lidhje me të ardhurat që qeveria ka arritur të...

Qeveria nuk prek koncesionet por buxhetin per shkolla dhe spitale

Nje nga zyrtaret e PD, Dorian Teliti denoncoi sot fakton qe qeveria ka reduktuar investimet ne shkolla dhe spitale. “Akti korruptiv i qeverisë: Nuk...

FOTO/Tjetër denoncim për biznesin e vogël, PD: Nuk kanë më asnjë...

Në takimet me biznese të vogla në zonën e Paskuqanit, bashkë me Antonin dhe Akilin, , Dorian Teliti shkruan se kanë parë dëshpërimin në...

Qëndrimi selektiv i qeverisë ndaj bizneseve të dëmtuara nga tërmeti

Qëndrimi selektiv i qeverisë ndaj bizneseve të dëmtuara nga tërmeti, ky eshte perfundimi i nje prej zyrtareve te PD, Dorian Teliti. “Nëse nuk je...

VIDEO/”Propagandë për rritje ekonomike në 2020″, PD: Mashtrim, s’ka rritje pagash...

Propagandës së qeverisë me rritjen e buxhetit, PD i është përgjigjur qeverisë me fakte dhe shifra. Nga selia blu, Dorian Telitit u shpreh se buxheti...

“Jepen me koncesion porti i Kepit të Rodonit dhe të Sarandës”,...

Partia Demokratike ka denoncuar dhënien me koncesion të dy porteve kryesore në vend. Sipas PD, kryeministri Edi Rama i ka dhënë me koncesion krimit...

“Qeveria dështoi në mbledhjen e të ardhurave”, PD: Nga buxheti i...

Nga selia blu, Dorian Teliti ka denoncuar aktin e fundit që qeveria pritet të kalojë në parlament. Sipas Telitit, dokumenti konfidencial në tavolinën e...

PD kritikon vendimin e fundit të qeverisë: Goditen bizneset, nuk do...

Nga selia blu, Dorian Teliti ka adresuar problemet e biznesit sot në Shqipëri, duke përmendur hapat e ndërmarra deri më tani nga qeveria aktuale. Teliti...