Tag: dorian teliti

Dorian Teliti: Ekonomia ne zgrip, Qeverise i ka dale situata jashte...

“Vete Qeveria parashikon qe te ardhurat mesatare per fryme ne vitin 2020 priten te bien me 5.7%, ose me rreth 270 euro me pak...

“Vjedhja më e madhe”, PD reagon për rrugën Milot-Fier: 20 mln...

Partia Demokratike reagon serish per koncesionin Milot Fier, te cilen e kane quajtur vjedhjen e radhes. Nga Thumana, Dorian Teliti shprehet se vjedhja 1.2 miliard...

Dorian Teliti: Nuk ka tender, eshte paracaktuar fituesi i rruges Milot-Fier,...

Edhe shefi i kabinetit te kryetarit te PD, Dirian Teliti e ka komentuar projektin e rruges Milot Fier si jjenprojwkt korruptiv. ”Rruga Milot-Fier prej 1.2...

PD shigjeton Ramën: Kryeministri “kap ça t’kapësh” i paguan 500 mijë...

Partia Demokratike ka zbuluar se kryeministri Edi Rama ka paguar 500 mijë euro inceneratorit që nuk ekziston në Fier. Ne nje dalje live, Dorian Teliti...

“Prej dy muajsh dalin nga puna 1500 persona çdo ditë”, PD...

Eksperti i ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ka publikuar sot shifrat përmes një postimi sipas të cilave 12 mld euro kosto e keqqeverisjes...

”Duhen sakrifikuar koncesionet dhe PPP-të korruptive”,PD: 1 në 5 biznese nuk...

Kushtet e qeverisë që biznesi të përfitojë nga kredia me garanci sovrane e vështirësojnë marrjen e kredisë për pagat e punonjësve. Nga selia blu, Dorian...

“Qera mos paguani, ama drita dhe uje po”

Anetari i kryesise se PD, Dorjan Teliti ka reaguar ne lidhje me aktin normativ për qiratë. Qera mos paguani ama drita dhe uje po. Cfare...

“1.3 miliardë euro korrupsion”, Teliti: Fatura e keqqeverisjes, fundosja ndikon drejtpërdrejt...

Eksperti i ekonomise prane PD, Dorian Teliti ka reaguar pas publikimit te raportit te fundit te KLSH, ku u evidentuan shkelje te renda dhe...

“Gjendja alarmante”,PD zbulon shifrat: Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë, shpenzime...

Kreu i Kabinetit të Bashës, Dorian Teliti që është dhe ekspert ekonomie, ka reaguar në lidhje me të ardhurat që qeveria ka arritur të...

“Rama ka dështuar me mbledhjen e të ardhurave”, PD zbulon shifrën:...

Kreu i Kabinetit të Bashës, Dorian Teliti që është dhe ekspert ekonomie, ka reaguar në lidhje me të ardhurat që qeveria ka arritur të...