Tag: dorian teliti

Pas 9 Kushteve të Gjermanise vjen edhe një shuplakë nga FMN

Pas 9 Kushteve të Gjermanise vjen edhe një shuplakë nga FMN, deklaroi sot Dorian Teliti pas reagimit te FMN ne lidhje me kontratat koncesionare...

VIDEO/”Aksioni arbitrar ndaj bizneseve një dështim”, PD: Arkës së shtetit i...

Nga selia blu, Dorian Teliti foli për ekonominë duke u përqëndruar tek taksat, duke bërë dhe bilancin e investimeve. Sipas tij, qeveria ka dështuar me...

“Vjedhja skematike dhe me ligj e fermerëve shqiptarë”

Nga Dorian Teliti: VJEDHJE SKEMATIKE E ME LIGJ E FERMERËVE SHQIPTARË! Fermerët e Lushnjës dhe gjithë Shqipërisë janë ngritur kundër vjedhjes abuzive të djersës së tyre,...

DENONCIMI/Zbulohen urdhërat e Veliajt: Kush mungon në mitingun e së shtunës,...

Ditën e nesërme kryetari aktual i Bashkisë Tiranë do të mbajë një miting nga ku do të shpallë zyrtarisht kandidaturën e tij për zgjedhjet...

VIDEO/’Mbi 15 mijë biznese të falimentuara’, PD tregon planin për rimëkëmbjen...

Këshilltari për Çështjet Ekonomike, Dorian Teliti, u ndal tek ekonomia e vendit, ku bëri dhe një llogaritje për atë që  2018 solli në Shqipëri. Nga...

Befason Dorian Teliti, do habiteni nga rezultati në Kavajë

Afërsisht gjysma e votave janë numëruar edhe në Kavajë dhe një fitore e opozitës pritet në këtë bashki për zgjedhje parlamentare. Kandidati i PD...