Tag: bularat

“Kacifas”/Dule nga Bularati bën thirrje: Kujt i intereson që ngjarja të...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, mori pjesë sot në ceremoninë e 1-vjetorit të vdekjes së Konstandinos Kacifas. Dule tha për mediat pas meshës dhe homazheve...

Përvjetori i Kacifasit, ndalohet në Kakavijë ekstremistri grek Babis Karathanos

Shqipëria nuk lejon të hyjë në Shqipëri Babis Karathanos. Në rrjetet sociale kreu i Shoqatave të Pakicave Greke në Shqipëri, Babis Karathanos, ka publikuar...

Mesha përkujtimore për Kacifas në Bularat, u refuzohet hyrja 9 ekstremistëve...

Gjashtë muaj nga vrasja e Kostandin Kacifas në fshatin Bularat po zhvillohet sot mesha përkujtimore. Në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë nga pala shqiptare u...

Ceremonia për Kacifasin, 6 të arrestuar në Bularat, mes tyre dhe...

6 persona janë ndaluar deri tani nga policia e Gjirokastrës, mes të cilëve edhe kreu i OMONIA-s në Himarë, Fredi Bejleri. Sipas burimeve, policia  i...

Me armë drejt Bularatit, arrestohet polici grek në Sarandë

Policiae Sarandës ka vënë në pranga një polic grek i cili po udhëtonte drejt Bularatit me një armë në dorë. Njoftimi i policisë Policia arreston në...

VIDEO/Shpërthen protesta e Aleancës Kuqezi në Gjirokastër, llogari Greqisë për shqiptarët...

Një tjetër protestë po zhvillohet në Gjirokastër, ku janë qindra anëtarë të Aleancës Kuqezi dhe jo vetëm të cilët marshojnë drejt konsullatës greke, për...

“Bularati”, Meta: Shërbimet të “hapin sytë”, do ketë provokime të tjera!

Ndër të tjera, Presidenti Meta, i ftuar mbrëmjen e sotme në Open të gazetares Eni Vasili, foli edhe për çështjen e Bularatit, duke e...

Grekët e bëjnë hero, një bust dhe një rrugë me emrin...

Kryetari i bashkisë së Agros në Greqi, ka propozuar këtë të enjte, që në kujtim të Konstantinos Kacifas, të riun që u vra nga...

Ndalimi i anëtarëve të Agimit të Artë në Kakavijë, policia u...

Shërbimi Informativ Shtetëror njoftoi Policinë e Shtetit se do të kishte shfaqje antishqiptare nga ekstremistët grekë gjatë ceremonies së varrimit të Kostandinos Kaçifa. Për atë...

“Ngjarja në Bularat”, Doda: Duhet të kishte një proces penal…

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda komentoi ngjarjet e Bularatit si edhe masat e marra...