Tag: BETIMI

Gjykata e Lartë me rëndësi për Metën, 3 anëtarët e parë...

Dy ditë pas dekretimit të tyre si anëtarë të Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushaj, Ervin Pupe dhe Ilir Panda bënë sot betimin para Presidentit...

‘Pra, kap çfarë të kapësh’, Blushi tregon lëvizjen e Metës: Ligji...

Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëron një bashkëbisedime me gazetarët pas miratimit të ndryshimeve në ligjin për Gjykatën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, zëdhënësi...

Ambasadorja Yuri Kim në presidencë, çfarë pritet ditën e sotme

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim shkon në Presidencë për të paraqitur letrat kredenciale. Mesohet se rreth orës 11:45 ajo do të mbajë dhe fjalimin...

Betohet në Uashington, zbulohet kur vjen në Tiranë ambasadorja e re...

Ambasadorja e re e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka bërë një ditë më parë betimin në Uashington. Pas betimit edhe ambasada në Tiranë ka...

Betimi i prokurorëve të SPAK, reagon SHBA: Shqipëria ka një organ...

Shtetet e Bashkuara kanë përshëndetur tetë prokurorët të cilët u betuan këtë mëngjes te Presidenti Meta si anëtarët e parë të Zyrës së Prokurorisë...

EMRAT/Hidhen poshtë pretendimet e mazhorancës, 8 prokurorët e SPAK betohen sot...

Tetë prokurorët e SPAK do të betohen sot te Presidenti. Ceremonia do të zhvillohet në orën 09:30 në Presidencë. Me këtë veprim presidenti Ilir Meta...

SPAK “shkriu” Prokurorinë e Krimeve të Rënda, zbulohet kur betohen tek...

SPAK është pranë startimit dhe funskionimit. Mësohet se në datën 19 dhjetor, në orën 09:30 Presidenti, Ilir Meta do të zhvillojë ceremoninë e betimit...

Betimi i gjyqtarëve/Zbulohet drafti i PS-së, si mazhoranca kërkon ti heqë...

Marrë shkas nga debatet e fundit ku gjyqtarja Arta Vorpsi bëri betimin tek noterja, pasi presidenti nuk e thërriti, PS ka dalë me një...

EMRAT/Meta thërret në Presidencë për t’u betuar 3 anëtarët e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot tre anëtarët e dekretuar për në Gjykatën Kushtetuese, per ceremoninë e betimit e cila do të nisë në orën...

Denar Biba habitet me betimin e Vorpsit te noterja: Arta që...

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar së fundmi lidhur me veprimin e Arta Vorpsit e cila kreu betimin si anëtare e Gjykates Kushtetuese...