Tag: besa shahini

Nishani i përgjigjet Shahinit: Ishe pjesë e një qeverie që nxori...

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar pas deklarimeve të ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila atakonte opozitën së e kishin sulmuar për...

Mësimi në kohë COVIDI/Ministrja nxjerr videon, si do hyjnë e dalin...

Teksa ndajne pak dite nga nisja e vitit shkollor, shoqeruar me shume ankth per prinderit, nxenesit e mesuesit, lidhur me mbarevajtjen e gjithe procesit...

Besa Shahini urdheron zgjedhjet ne universitete pa studentet, caktohet data

Ministrja e Arsimit Besa Shahini shpalli sot zgjedhjet ne universitete duke shmnagur studentet nga procedurat zgjedhore. Procesi zgjedhor do te nise me 30 qershor ndersa...

FOTO/Heshtja për përdhunimin e 15-vjeçares, të rinjtë demokratë protestë tek Ministria:...

Forumi Rinor i Partisë Demokratike protestoi sot dhe kërkoi dorëheqjen e Ministres së Arsimit, Besa Shahini. Shkak i protestes eshte bere heshtja për ngjarjen...

VIDEO/Vendimi për Universitetet, cilët studentë do të rikthehen në auditore

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka dhene detaje mbi vendimin per universitetin, sesi do te vijoje tani e tutje mesimi. Besa Shahini sqaroi se vendimi...

Ministrja e arsimit sqaron pse nuk mund të shpërndajë tabletat e...

Ministrja Shahini eshte pyetur nga nxenesit se “pse nuk po i përdorim tabletat që i kemi në disa shkolla, për t’u ardhur në ndihmë...

FOTO/Ish-deputeti sqaron shifrat: Statistikat dhe sondazhi që rrëzojnë Besën dhe Ramën

Sipas statistikave dhe sondazhit online për mësimin online te publikuar nga ministrja Shahini, 98% e shqiptarëve kanë një aparat TV në shtëpi dhe 97%...

VIDEO/Shahini u përgjigjet kritikave dhe mesazh maturantëve: Vlerësimi online nuk është...

Ministrja Besa Shahini i përgjigjet dhe kritikave sa I takon vlerësimit online lidhur me mesimet dhe leksionet qe mese prej 1 muaji jane duke...

VIDEO/Shahini mesazh maturantëve: Provimet nuk do të mbahen nëse jemi të...

Në një videomesazh në Facebook, ministrja Besa Shahini tha se provimet e maturës do të zhvillohen. Sipas saj ato do të anulohen vetëm nëse...

Shahini publikon udhëzuesin e përditësuar për mësimin në kushtet e shtëpisë

Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një udhëzues për mësimin në kushtet e shtëpisë. Në një njoftim ministrja e Arsimit, Besa Shahini...