Tag: avokati

Burg për Adiola Lakrën, avokati shpjegon vendimin: Ngeli e arrestuar nga...

Gjykata Penale e Tiranës ka vendosur “arrest në burg” për Adjola Lakrën, vajzën që dyshohet se ka nxjerrë në pritë Hekuran Billën i cili...

Dhuna ndaj avokatit, policia jep detajet e para: Dyshohet për dy...

Policia e Vlorës ka reaguar në lidhje me denoncimin e bërë sot në komisariatin e qytetit bregdetar nga avokati Kujtim Cakrani. Ky i fundit ka...

“Hiq dorë”, dhunohet fizikisht avokati i njohur në Vlorë

Dy persona kanë dhunuar gjatë ditës së sotme avokatin e njohur Kujtim Cakrani. Dhuna ndaj Cakranit dyshohet se ka ndodhur, për shkak të detyrës së...

LETRA/Gjyqtarët e shkarkuar nxjerrin emrat publikisht: Shpallin të pavlefshëm 10 gjyqtarë...

Gjyqtarët e shkarkuar nga vetingu janë bërë bashkë dhe kanë krijuar një shoqatë “Drejtësi për drejtësinë” dhe I kërkojnë Avokatit të Popullit  verifikim të...

LAJM I FUNDIT/Meta dekreton Avokatin Arben Shehu në krye të Kontrollit...

Presidenti Ilir Meta dekreton pedagogun dhe avokatin e njohur Dr. Arben Shehu si kreu i Kontrollit te Larte te Shtetit. Dr. Shehu vjen nga një...

Shtyhet sërish seanca për Arbër Çekajn, shkak fatkeqësia në familjen e...

Një fatkeqësi familjare e avokatit Maksim Haxhia ka bërë të shtyhet sërish procesi gjyqësor për dosjen e 613 kg kokainë, me të pandehur Arbër...

Arrestohet avokati në Fier, fuste në kurth qytetarët për të përfituar...

Arrestohet një person me profesion avokat në qytetin e Fierit.  Avokati i ndaluar është K. Xh., 30 vjeç, banues në Fier. Ai ishte i shpallur...

Avokati zbardh informacione të reja: Në burg edhe një ‘gylenist’ tjetër,...

Avokati mbrojtës i shtetasit turk, Harun Çelik, i cili u rrëmbye nga autoritetet turke sapo la ambientet e burgut 302, për t’u ekstraduar në...

Vdekja e punonjësit në Korçë, avokati i të arrestuarëve tregon se...

Policia e Korçës vuri në pranga dy persona të akuzuar si përgjegjës për vdekjen e 35-vjeçarit Elvis Josifi. 35-vjeçari Josifi humbi jetën pasi u...

Sot gjyqi për vajzën e arrestuar, zbardhet porosia që i dha...

Në Gjykatën e Durrësit, në orën 12:00 zhvillohet sot gjyqi ndaj students Xhuljana Aliaj, e cila u arrestua për përhapje paniku, pasi shpërndau në...