Tag: Austri

FOTO/Klientët e lokalit të famshëm të shqiptarit në Vjenë thirren të...

"Loco Bar“ është një nga lokalet më të famshme në Wiener Gürtel dhe një nga më të frekuentuarit nga rinia dhe studentët në Vjenë....

“Mori dënim deri në 15 vite burg”, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë,...

Policia e Tiranës ka arrestuar një 26-vjeçar pas finalizimit të operacionit të koduar “Koordinimi”. Mësohet se G. H., 26 vjeç, lindur në Peshkopi, banues në...

Zbulohet data kur do të nisin fluturimet nga Tirana drejt Vienës

Pas hapjes së kufijve tokësorë ditën e sotme, më datë 15 qershor do të nisin fluturimet Tiranë-Vienë. Lajmi është bërë i ditur nga TIA e...

Presidenti i Austrisë shkel rregullat e daljes, kapet nga policia në...

Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka kërkuar falje pasi qëndroi në një restorant përtej orarit zyrtar te lejuar, nga ora 23:00. Ai mbeti...

Të hënën nis fluturimi nga Austria për riatdhesimin e shqiptarëve, ja...

Shtetasit shqiptarë që kërkojnë të riatdhesohen në Shqipëri nga Austria dhe vendet rrotull, kanë mundësi të udhëtojnë drejt Shqipërisë si dhe të ikin nga...

Austria e para që rihap disa nga dyqanet dhe bizneset kryesore...

Austria do të rihapë mijëra dyqane të martën ndërsa kërkon të lehtësojë kufizimet e sjella për të penguar përhapjen e koronavirusit. Qendrat e kopshteve, dyqanet...

EMRI/Vrau çiftin pasi iu grabiti banesën, arrestohet në Austri 43-vjeçari nga...

Njëzet vjet pas vrasjes së çiftit të bashkëshortëve, Interpol Tirana ka ekstraduar nga Austria 43 vjeçarin Viktor Pelivani. Policia sqaron se si rezultat i bashkëpunimit...

Basha takon ministrin e jashtëm të Austrisë, çfarë deklaroi kryedemokrati:...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar takim me ministrin e Jashtëm të Austrisë, ku për gazetarët, Basha tregoi se ndanë shqetësimin për mosbesimin që qeveria...

Krim i frikshëm në Austri, adoleshenti vret të dashurën dhe 4...

Pesë persona janë vrarë në mbrëmjen e të shtunës në zonën e skive të Kitzbuehel, në Austri.Nga disa dëshmi të vogla që vijnë për...

Basha uron Kurz për fitoren: Rikthimi i mandatave tek qytetarët shembull...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka uruar për fitoren e tij, Sebastian Kurz në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Austri. Basha përmend veprimin e kancelarit, teksa...