Tag: artan fuga

ARTAN FUGA/ Ditë e zezë!

Ditë e zezë Sot është dita kur veç të tjerëve ka edhe lloj - lloj rrufjanësh politikë, injorantësh në fushën e komunikimit masiv, në fushën e medias, lloj -...

Paketa anti-shpifje votohet në Kuvend, Fuga alarmohet: Tmerr o tmerr! Imagjinoni...

Akademiku Artan Fuga vijon të reagoje dhe kritikoje ashper për paketën anti-shpifje të qeverisë, që pritet të kalojë sot në seancë plenare, duke këmbëngulur...

“E kuptoni apo jo? Nuk është thjesht çështje e medias”, Artan...

ARTAN FUGA/ Për një përqasje tjetër kritike ndaj amendimeve në ligjin e shpifur antishpifje ——– Ka vend të dali më qartë se çfarë përmban ligji i...

“Vetë Ali dhe vetë Kadi”, Akademiku ngre alarmin: Shkatërrimi i lirisë...

Teksa opozita është duke diskutuar pasojat e paketës anti-shpifje dhe kur komisioni i ligjeve miratoi në parim kete ligj, akademiku Fuga i është bashkuar...

“Tërmeti e zgjidhi problemin”, Fuga: Tani vuuu ndërtimet, ndërtuesi thotë ‘Na...

Nga Artan  Fuga Tërmeti dhe industria e ndërtimit ———————- Cfarë fitimesh do të kenë tani kompanitë e ndërtimit!!! Dy gjera i pengonin. E para: Njerëzit nuk kishin lekë për...

Modeli i urbanizimit ka rënë : ta rikonceptojmë ndryshe !

Nga Artan Fuga Në rindërtimin e qyteteve pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe lëkundjeve që e pasojnë gjykoj se duhet mbajtur parasysh një e...

“Nuk mund të na ndalojnë të mendojmë”, Fuga: Dyshoj shumë te...

*Artan Fuga Nuk mund të na ndalojnë të mendojmë! Ka ca njerëz, unë dyshoj shumë te ata, që hiqen si ruajtësit e moralit publik. Na...

ARTAN FUGA/ Ditë zie edhe për grykësinë dhe mendjeshkurtësinë tonë

Të shpëtojmë njerëzit, të reflektojmë për sigurinë, jetën dhe shëndetin publik ! Shoqëria pïramidale na rrezikon shëndetin, jetën dhe sigurinë publike! Të paktën nuk na i mbron...

“Po nxirrte lot krokodili për tragjedinë e vendit tonë”, Fuga: Kush...

Pedagogu Artan Fuga ka reaguar së fundmi lidhur mbi situatën e tërmetit në vend, ndërsa ka shpërthyer në drejtim të deputetëve, që sipas tij...

Akademia zhvillon konferencë për luftën, Fuga letër të hapur: Dështim! Nazizmi...

Akademiku dhe profesori në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, i ka drejtuar një letër të hapur Asamblesë së Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, ose...