Tag: artan fuga

KOMENT/ Virusi logjik i tautologjisë!

Nga Artan Fuga Kur ra tërmeti, kishte ca që bënin profetin dhe thoshin : keni për të parë nuk do të bjerë më! E kishin mirë!...

KOMENT/’Evropa na hapi derën e purgatorit! I thonë të rinisësh ndërtimin...

Nga Artan Fuga Evropa na hapi derën e purgatorit! ————– Cfarë kërkon nga ne me të drejtë Europa gjatë bisedimeve për t’u integruar në BE? – Reformë zgjedhore –...

“Çfarë turpi”,Fuga i revoltuar: Do të na mbajë me bukë turku?...

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar kryeministrin Rama për deklaratën që bëri mbremjen e kaluar se nëse Shqipëria në situatën e koronavirusit do të kishte...

ARTAN FUGA/ Dilemat e qeverise, t’i mbaj njerezit ne shtepi apo…

Dilemat e qeverisë : sillet vallja (mendja) rrotullo! T'i mbaj njerëzit në shtëpi që të mos përhapet epidemia? Mirë do të ishte! Mirë do t'i mbaj...

ARTAN FUGA/ Përse nuk ndryhemi brenda?

Shqetësohen se njerëzit qendrojnë në rrugë, kafene a sëbashku ndërkohë që përballja me virusin duhet t'i mbyllte në shtëpi!!! Mos u nxitoni o miq që...

ANALIZA/ Midis gjeopolitikave të reja globale dhe demokratizimit: dilemat shqiptare!

Nga Artan Fuga (Shënime sprove eseistike nga ditari në ndihmë të politikanëve të rinj dhe studentëve në profilin gazetari politike:) ) Ajo që ndodh në Shqipëri...

ANALIZA/ Unë dëshmoj puçin institucional dhe antikushtetues !!!

Nga Artan Fuga Nuk e di se çfarë është bërë në fushat e tjera sepse këtu është fjala për ngjarje që kam qenë vetë i...

Alarm dhe për Shqipërinë, Fuga propozon masat që duhen marrë: Mos...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar për rrezikun që i kanoset Shqipërisë nga koronavirusi, pasi vetëm në vendin fqinj Itali virusi ka shkaktuar 4 viktima...

ANALIZA/ Pse nuk ka stabilitet politik Shqipëria?

Nga Artan Fuga Shqipëria paguan gjithmonë çarjet dhe tensionet e politikës ndërkombëtare! Qysh nga dita e pavarësisë sepse nën Perandorinë Osmane historia është ndryshe. I paguan...

Akademiku jo optimist për metodologjinë e re: BE i jep fund...

Akademiku Artan Fuga nuk eshte shume optimist per metodologjinë e re të Bashkimit Evropian, çka per te duket se i vendos pikat mbi 'i'. Fuga...