Tag: ANGLI

Mediat britanike: Komandot fitonin 220 paund në muaj, përballen me 5...

Lajmi për dezertimin e 4 komandove shqiptarë në Angli, është pasqyruar edhe në mediat britanike, të cilat përveç informacionit rreth tyre, detaje rreth trajnimit...

DETAJE/ Ja si u zhdukën në Angli 4 komandot shqiptarë

Sigurohen detajet e para, se si mundën 4 efektivët e forcave komando të dezertojnë duke qëndruar në Angli. Kanë qenë 11 forca komando që...

Prokuroria dërgon urdhër-ndalimi në Britani për 4 komandot e arratisur

Pas dezertimit të katër komandove shqiptarë që po kryenin trajnim ushtarak në një bazë në Angli, Prokuroria e Tiranës u dërgoi homologëve në Britani...

FOTO/ Dezertimi i komandove në Londër që u fsheh nga Ministria...

Katër ushtarë Komando të Shqipërisë që ndodheshin për një trajnim në Londër, rezulton të mos jenë kthyer në vendin e shërbimit siç duhej të...

FOTO GALERI/ Shqiptarë e turq të fshehur në kamionë, shkatërrohet banda...

Një burrë dhe një grua janë arrestuar në jug të Uellsit, ndërsa një tjetër në Londër, pasi akuzohen si pjesë e një bande që...

EMRI & FOTO/ Angli, dënohet shqiptari me serë kanabisi, ja sa...

Gjatë një operacioni policor të zhvilluar sot në Teesside në qytetin e Newcastle nga policia britanike, ka rënë në pranga një shtetas shqiptar i...

EMRA & FOTO/ Angli, dënohen me 25 vjet burg 4 trafikantët...

Katër shqiptar janë dënuar me 25 vite burg në Angli pasi u kapën si pjesë e një bande droge e cila, deri në momentin...

EMRAT/ Ekstradohen nga Anglia tre shqiptarë, të dënuar për vrasje, drogë...

Tre shqiptarë të dënuar për vrasje, trafik droge dhe përdhunime janë ekstraduar nga Anglia. Në Shqipëri ku do të vuajnë pjesën e mbetur të...

FOTO & EMRAT/ Punoni në “shtëpinë e kanabisit”, dënohen dy shqiptarët...

Dy shqiptarë janë dënuar në Angli, pasi u kapen duke punuar në një shtëpi të përshtatur për rritjen dhe kultivimin e kanabisit në Cambridgeshire....

FOTO/ 6000 paund për të mbërritur në Angli, dënohet shqiptari dhe...

Eduart Lleshi 34-vjeç dhe Katarzyna Kopec, 36-vjeç janë dënuar me nga gjashtë vite burg, nga Gjykata e Londrës nën akuzën e trafikimit të qenieve...