Tag: amerikane

Kandidatët për drejtues të BKH në “kontrollin” e SHBA, ambasada: Ja...

Ambasada e SHBA në Tiranë, njofton në një mesazh në “Facebook”, se kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit po iu nënshtrohen disa...

Stresi e tregon për herë të parë: Shkova ilegalisht në Kanada...

Reperi i njohur shqiptar Stresi vazhdon ende te mos e tregojë zyrtarisht nese eshte ndare apo jo perfundimisht nga partnerja e tij, Keisi. Por ajo...

Ndërroi 3 dhoma në hotelin luksoz në Tiranë, amerikania alarmon Ambasadën...

Një shtetase amerikane ka kaluar nëpërmjet një situate aspak të mirë përgjatë mesit të muajit dhjetor. Gjithçka ka nisur me përpjekjen e saj për...

“Dënimi është shkurajues”, reagon Ambasada Amerikane pas vendimit për Tahirin

Ambasada Amerikane e ka quajtuar shkurajues dënimin ndaj Saimir Tahirit, duke marrë parasysh sesa të rënda ishin akuzat. Në një  reagim ne rrjetet sociale, ambasada...

Predha nga lufta e Dytë Botërore, turistët amerikanë i gjejnë në...

Dy turistë amerikanë kanë bërë një zbulim jo të zakontë për ta nga vendi ku ata vijnë. Teksa kanë qenë duke shëtitur pranë fshatit...

Ambasadat amerikane dhe europiane thirrje Kosovës e Serbisë

Ambasadat amerikane, gjermane, franceze, italiane dhe britanike në Prishtinë dhe Beograd i kanë kërkuar Kosovës dhe Serbisë të rinisin sa më shpejtë dialogun për...

Ish-ministri kërkesë Ambasadës Amerikane: Këtë videon a ja kanë çuar Palmerit...

Ish-ministri Ylli Manjani në një reagim të fundit, ka një koment për videon e fundit të publikuar nga Ambasada Amerikane, e cila informoi publikun...

Tiranë/Ambasadorja e re amerikane merr këshillat e fundit nga Mike...

  Ambasadorja e emëruar, që pritet të kalojë edhe kongresin, ka zhvilluar ditët e fundit një takim me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Ka...

‘Amerikanët nuk i gënjen dot’, fitoi lotarinë, por i zbulojnë diplomën...

Lotaria amerikane është ëndrra e përvitshme e shumë qytetarëve. Edhe për Çlirim Tupin nga fshati Zabzun ishte e tillë derisa u shpall fitues. Por...

VIDEO/Ambasada Amerikane shpjegon Vetting-un, tregon pse është i rëndësishëm

Edhe pse kritikët dhe studiuesit, qytetarët e thjeshte dhe kushdo tjetër në këtë vend, nuk i panë frytet e reformës në drejtësi, Ambasada Amerikane...