Predha nga lufta e Dytë Botërore, turistët amerikanë i gjejnë në këtë vend në Shqipëri

Ndaje
Foto ilustruese

Dy turistë amerikanë kanë bërë një zbulim jo të zakontë për ta nga vendi ku ata vijnë. Teksa kanë qenë duke shëtitur pranë fshatit Kumarak të Këlcyrës, ata kane gjetur predha të luftës së dytë botërore me përmasa rreth 30 cm.

Mësohet se turistët ishin duke përshkuar me këmbë rrugën nga fshati Kumarak për në fshatin Kondas kur janë ndeshur me predhat.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje