Tag: Ambasadore

FOTO/Marina Vjollca bëhet ambasadore e markës së njohur italiane

Marina Vjollca merr gjithmonë vëmendjen me paraqitjet e saj. Pak ditë më parë, Marina tregoi se kishte udhëtuar drejt Italisë së bashku me partnerin,...

Vajza e Ismail Kadaresë emërohet zv.Presidente e Asamblesë së Përgjithshme në...

Besiana Kadare, Ambasadorja e Shqipërisë në OKB, është zgjedhur Zv/Presidente për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Besiana...

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë i ‘tërheq veshin’ qeverisë: Të luajë rol...

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka reaguar së fundmi duke dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Keshilli ka bërë një apel si...

Shpallen 12 vende të lira për ambasadorë të Shqipërisë, ku mund...

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpallur 12 vende të lira në Shërbimin Diplomatik shqiptar. Ka qenë ministri në Detyrë për Evropën...

Tiranë/Ambasadorja e re amerikane merr këshillat e fundit nga Mike...

  Ambasadorja e emëruar, që pritet të kalojë edhe kongresin, ka zhvilluar ditët e fundit një takim me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Ka...

LETRA/Qytetarët e Shkodrës bëjnë lëvizjen e radhës, ja çfarë i kërkojnë...

Me qindra qytetarë të bastionit historik të Partisë Demokratike, Shkodrës, kanë nënshkruar një letër adresuar ambasadave kryesore në Shqipëri, të cilave iu parashtrohet kërkesa...

Glover takon ambasadorët e BE-së në Shqipëri

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR-it, Audrey Glover është takuar me ambasadorët e vendeve të BE-së në Shqipëri. Glover ka njohur përfaqësuesit e komuniteteve ndërkombëtare me...

Trump emëron ambasadoren e re të SHBA-ve në Tiranë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka bërë propozimin e tij në Senat për ambasadorin e ri amerikan në Shqipëri. Bëhet fjalë për Yuri Kim, e cila...

Manjani: Bilanc ambasadorësh…ata dështuan, por kusuret i mbajnë ne…

Ish-ministri Manjani ka bërë një bilanc të ambasadorëve të cilët kanë qëndruar në Shqipëri. Në një reagim në rrjetet sociale,  Manjani shkruan se dhe pse...

Vrasja e Kacifas, familjarët kërkojnë hetim nga Greqia, Tsipras thërret ambasadoren...

Ministria e jashtme greke, e cila drejtohet tashmë nga kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras, ka thërritur për një takim ambasadoren shqiptare, Ardiana Hobdari. Mësohet se ambasadores tonë në vendin fqinj...