Tag: Alibeaj

VIDEO/”Duhet të ishte dorëhequr”, PD: Rama do vazhdojë të mbrojë Dakon

Partia Demokratike vazhdon të këmbëngulë fort në largimin e kryeministrit Edi Rama. Opozita e ka kthyer në objektiv të protestave largimin e tij, ndërsa...

Reagimi i ish-deputetit: “Ndryshe nga kjo qeveri që i dhunonte, PD...

Pas deklaratës zyrtare të policisë, ka reaguar dhe ish-deputeti Enkelejd Alibeaj, i cili i është përgjigjur policisë me anë të një postimi në rrjetet...

VIDEO/6 ish-deputetët në Prokurori, Alibeaj: Të hetohen dhe provat që ne...

6 ish-deputetët të cilët janë proceduar nga Prokuroria për protestën e 16 Shkurtit, janë paraqitur në ambjentet e Prokurorisë për të marrë informacione lidhur...

VIDEO/U proceduan për 16 shkurtin, flasin ish-deputetët e PD-së: Policët ishin...

Gjashtë ish-deputetë të Partisë Demokratike, të cilët janë proceduar nga Prokuroria e Tiranës penalisht për protestën e 16 shkurtit kanë folur në një konferencë...

Alibeaj: Zgjidhja e krizës politike është e thjeshtë

Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora tha se kërkesat e opozitës për zgjidhjen e krizës janë...

Ceremonia me FOTO-n e Enver Hoxhës, Alibeaj: Prefekti dhe deputeti i...

Prefekti i qarkut Gjirokastër Astrit Aliaj ka marë pjesë ditën e sotme në ceremoninë përkujtimore të 75-vjetorit të Kongresit të Përmetit. Të pranishëm gjithashtu në...

VIDEO/Prela kaloi Vetingun, PD: Tashmë reforma në drejtësi ka vdekur

Partia Demokratike ka dale në një deklaratë për mediat menjëherë pas vendimit të KPK-së për Donika Prelën e cila kaloi Vettingun. Deputeti Enkelejd Alibeaj nga...

Bojkot zgjedhjeve?? Alibeaj zbulon planin e opozitës

“Opozita nuk do të bojktojë zgjedhjet”. Kështu deklaroi në studion e Mbrëmje në ABC News deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj. “Ne nuk bojkotojmë nevojën...

Vettingu në politikë/ Alibeaj: Situatë dramatike, parlamenti nuk ekziston

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj në përfundim të mbledhjes së grupit të punës për vettingun në politikë, tha se në këtë mbledhje të parë...

Alibeaj: Ku ndryshon vettingu në politikë nga dekriminalizimi

Opozita ka nisur tashmë aksionin politik për çlirimin sipas saj të politikës nga krimi, dhe pikërisht kjo temë është trajtuar në puntatën e parë...