Tag: Alibeaj

“Rama tradhetoi 3 milione shqiptare per 10 oligarke”

https://www.facebook.com/1381037098893209/posts/2502587556738152/?d=n Nga tokat në bregdet, tek rrugët dhe koncesionet, PD tregon vendimet që iu diktuan Ramës nga okigarkēt. Rama i kalbur. Tradhëtoi 3 milionë shqiptarē...

“Alo Edi, Alo Xhaçka”, PD tjetër denoncim: Shqiptarët pa bukë, ju...

Partia Demokratike ka pyetur sot drejtpërdrejt qeverinë për një tender 1.5 milionë euro. Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat...

“Tender 7 milionë euro për beton në një ditë”, PD: Nuk...

U bënë disa ditë që Partia Demokratike i kërkon dhe i ka sugjeruar qeverisë të anulojë konçesionet, pasi prej tyre mund të akordohen fonde...

Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD kundër krimit...

Partia Demokratike ka prezantuar propozimet kundër krimit zgjedhor, nëpërmjet përfaqësuesve për reformën zgjedhore Oerd Bylykbashi, Enkelejd Alibeaj dhe Ivi Kaso. Alibeaj u shpreh se motivi...

“Krahasohet me policinë e Ismail Qemalit”, Ish-deputeti i kthehet Ramës: Policia...

Pas krenarisë dhe deklaratave të kryeministrit Rama lidhur me ligjet qe pretendon të miratojë per krimin, ka reaguar ish-deputeti i PD, Enkeled Alibeaj. Për Alibeajn,...

“Cilës bande të Durrësit i shërben Arjan Ndoja”, PD pyet Ramën:...

Ka disa ditë që kryeministri Edi Rama dhe zëvendësi i tij Braçe kanë hedhur akuza të forta ndaj prokurorit në Durrës, duke e cilesuar...

Emërimet e reja nga Veliu, PD: U kthyen në poste drejtuese...

Partia Demokratike e konsideron jo të drejtë lëvizjen e fundit të policisë me emërimet e reja. Ish deputeti i PD, Enkeled Alibeaj, ka reaguar sot...

Alibeaj: Sot po të futemi në zgjedhje e thyejmë në mes...

Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka folur në studion e News24 në rubrikën “Opinion” për situatën politike dhe aksionin opozitar. Alibeaj shpjegoi përse opozita kërkon...

Terrori në Kavajë, ish-deputeti- policisë: Jeni të zënë me arrestime politike

Enkelejd Alibeaj, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me përplasjen me armë sot në Kavajë, ku mbeti i vrarë një kalimtar dhe...

Alibeaj: Nëse Rama shkarkon Metën, Presidenti të shpërndajë Parlamentin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibaej nga emisioni “Kjo Javë” në Neës 24, duke folur për rolin e Presidentit të vendit dhe përplasjen e...