Tag: Albin Kurti

Pati kontakte me një të infektuar, vetëizolohet Albin Kurti

Vetëizolohet në banesën e tij kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Lajmin e bën të ditur vetë Kurti, përmes një mesazhi në “Facebook”,...

Kurti takim online me qendrën e VV, propozon datën e zgjedhjeve...

Kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar zgjedhje të reja. Gjatë një takimi online me qendrën e VV-së ai ka propozuar që më 14 qershor të...

Thaci i merr pushtetin Albin Kurtit, qeveri e re dhe jo...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur te inkurajoje krijimin e nje qeveriw te re ne Kosove ne vend qe te therrase...

Albin Kurti nuk ka emer per Kryeminister: Kushtetuta kerkon zgjedhje te...

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti kerkon zgjedhje te reja përmes një postimi në Facebook ku kerkon nga presidenti Hashim Thaçi të mendojë për datë...

“Do ishte mirë të mbahej mend gjatë kjo mbledhje”, reagon Kurti:...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e...

DETAJE/Manovra e Kurtit, mblodhi qeverinë pa LDK dhe hoqi taksën ndaj...

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje në të cilën ka miratuar heqjen e tarifës ndaj Serbisë për lëndën e parë. Ndërsa ministrat e...

Qeveria e Kosoves ne prag te rrezimit, LDK kerkon mocion mosbesimi...

Kryeministri i Kosoves Albin Kurti, në një konferencë për media, tha se nuk ka përgjigje për mocionin e mosbesimit te inicuar nga partneri ne...

Pas takimit me Lavrov, Rama sulmon qeverine e Albin Kurtit

Kryeministri Edi Rama, fill pas takimit me ministrin e Jashtem rus Sergei Lavrov ne Moske ka kritikuar ashper qeverine e re te Kosoves, duke...

Albin Kurti përgjysmon pagat për kabinetin e qeverisë, Haradinaj i përgjigjet...

Albin Kurti dhe kabineti i ri qeveritar i Kosovës ka vendosur per here te pare uljen e pagave për kryeministrin dhe ministrat. Ishte Haradinaj i...

Takimi i parë mes Albin Kurtit dhe Vuçiçit, caktohet vendi dhe...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pritet të takohet për herë të parë në muajin mars me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Kurti...