Tag: agron tufa

AGRON TUFA/ Henri Çili – trofeu i lakmuar i Drejtësisë enveriste...

Organet e Reja te Drejtësisë së Reformuar Enveriste (me Veting), prokurorët azganë, ish hetuesa të kohës së komunizmit - Arben Kraja, B. Sheshi. A....

Gjykata pushon padinë e Agron Tufës ndaj Spartak Brahos, cila është...

Ish-drejtori i Institutit të Studimeve për Krimet e Komunizmit ngriti padi për “shpifje” dhe “fyerje” ndaj Brahos, por këtë të martë, Gjykata vendosi ta...

Zgjidhet drejtuesi i ri i Institutit që heton krimet e komunizmit,...

Është zgjedhur kreu i ri i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit. Ky post i është besuar Çelo Hoxhës, i cili zëvendëson...

Agron Tufa: Kreu i SPAK, hetues i kohes se komunizmit

Agron Tufa ish drejtor i insititutit Per Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, aktualisht i arratisur nga Shqiperia hedh akuza të forta ndaj...

Agron Tufa kerkoi ndihme nga ambasadat, por ato nuk u pergjigjen

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër. Tufa i...

SHËNIM/ Unë jam Agron Tufa!

Nga Ylli Manjani Nuk jam i përndjekur e as komunist në familjen nga vij, por do kisha bërë të njëtën gjë që bëri Agron Tufa,...

Arratisja e Agron Tufes, reagime ne Tirane: Keshtu u largua edhe...

Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend europian...

Agron Tufa për Zërin e Amerikës tregon se pse kërkoi azil...

Agron Tufa, publicist dhe shkrimtar i njohur, tha se nuk do ta ndërpresë veprimtarinë për denoncimin e krimeve të komunizmit, ne nje interviste per...

DOKUMENTI/Tufa çon në Prokurori Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën, zbardhet padia...

Agron Tufa ka paditur në prokurori deputetin socialist Spartak Braho dhe ish-ambasadorin Fatos Tarifa. Avokati Kujtim Cakrani tha se ndaj klientit të tij, drejtorit të...

Letra e Agron Tufes: I mbetur vetem, fillikat me familjen time...

Bordi i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit pranoi sot dorëheqjen e Drejtorit Ekzekutiv, Agron Tufa. Ai ka kërkuar azil politik në...