Agron Tufa: Kreu i SPAK, hetues i kohes se komunizmit

Ndaje

Agron Tufa ish drejtor i insititutit Per Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, aktualisht i arratisur nga Shqiperia hedh akuza të forta ndaj kryetarit të sapozgjedhur të SPAK.

Sipas Tufës, Arben Kraja është hetues i periudhës së diktaturës komuniste.

Deklarata e Tufes:

NJË VETING PËR T’U PËSHTYRË NË SURRAT!

Ish Sigurimi komunist i Diktaturës rilindi plotësisht me pushtetin e Edi Ramës dhe Rilindjen. Konfirmimin absolut e shohim me zgjedhjen në krye të SPAK-ut të një ish hetuesi të komunizmit, Arben Kraja. Imagjinoni se me çfarë drejtësie e për çfarë “krimesh e kriminelësh të komunizmit”, do mund të shqyrtonim ne me hetuesit dhe oficerët operativë grusht bashkuar rreth partisë-nënë!

Ka vend një pyetje këtu:
– Kush ia dha pastertine e figures ketij ish hetuesi? Mos valle ish oficeret operative qe drejtojne zyrat e vetingut? Po per keto gjera u konfrontova une! Për çka tjetër!?
Per kete duhet te shprehen AIDSSH dhe DSIK, të lajnë veten.

Ndryshe mbetet ne fuqi ai proverbi dibran: “Ja ma gjé, ja ma ke!”
Gjithsesi, qysh kur nisi kjo lojë e ndyre pa pike morali, unë jam shprehur ne kohë. Ju gjykoni koherencen sipas shkrimit ne kete link:

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje