Tag: 2 termete

LAJMI I FUNDIT/ Termet mbi 3 shkalle, ndihet ne Tirane e...

Nje termet mbi 3 shkalle te Rihterit ka goditur kete pasdite Durresin dhe Tiranen. Epiqendra ka qene afer kepit te Rodonit dhe eshte ndier ne...

LAJMI I FUNDIT/ Termet i shkalles 4.5 godet Durresin dhe Tiranen

Nje termet i shkalles 4.5 Rihter goditi kete mbremje Tiranen dhe Durresin. Termeti ndodhi ne oren 22.05 dhe eshte ndjere nga banoret ne te dy...

LAJMI I FUNDIT/ Tronditet Tirana e Durresi, termet 5.4 shkalle te...

Nje termet i fuqishem dhe i gjate goditi kete mbremje Tiranen dhe Durresin. Termeti ishte 5.5 shkalle te Rihterit dhe ka vazhduar per gati...

FOTO/Tërmeti rikthehet sërish në Itali, lëkundjet shkaktojnë panik dhe mbylljen e...

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur serish Italinë në orët e vona te mbremjes se djeshme, duke shkaktuar panik te banorët e...

Gjirokastra “zgjohet” e tronditur nga 2 tërmete

Mëngjesin e sotëm, jugu i Shqipërisë është goditur nga dy tërmete. Siç raporton TCH, tërmeti i parë me magnitudë 3.2 ballë është regjistruar në...