FOTO/Tërmeti rikthehet sërish në Itali, lëkundjet shkaktojnë panik dhe mbylljen e shkollave

Ndaje

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur serish Italinë në orët e vona te mbremjes se djeshme, duke shkaktuar panik te banorët e zonës.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km larg rajonit të Catanzaros, në një thellësi 2 km. Deri tani nuk raportohen dëme nga lëkundjet sizmike, ndërkohë që autoritetet në Albi, Pentone, Magisano e Zagari kanë mbyllur shkollat.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje