SONDAZHI I NOTO NË FIER/ Surprizon opozita në hambarin e socialistëve, sa mandate është rritur në Fier e Lushnjë

0Shares
0

PD surprizon me rezultatin më Fier sipas sondazhit të Noto tek Ora news.

PD-AN merr 38-42% të votave, e përkthyer në mandate, varion nga 6-7.

Në qarkun e Fierit duket se PS do të dominojë sërish votën e këtij qarku në 25 prill por më pak se në zgjedhjet e 2017.

Sipas të dhënave nga Antonio Nota në RTV Ora, PS merr 50-54% të votave. Konvertuar në mandate do të thotë 8-9 mandate. Ndërkohë, LSI sipas të anketuarve merr 3-7 % në këtë qark, ose 0-1 mandat.

Krahasuar me vitin 2017, PS ka rënë me 5.2%, PD dhe aleatët është rritur me 10.4%, dhe LSI ka rënë me 6.7%.

Partitë e tjera në këtë qark marrin 1-3%, ndërsa Nisma thurje 0-2%, por asnjëra nuk përkthehet në një mandat deputeti. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

1 Koment

  1. Nese rezultati ne fier eshtw i ngushte,ne berat i ngusjte ne elbasan e korce drejt barazimit,,,Atwhwre Basha eshte KM i Ardhshem.Tirana besoj se Pd do ta parakaloje me fotofinish Ps.Edhe Lsi minimuni i mban 2 -3 Mandate.2 te Sigurt i ka

Leni një përgjigje