Ditmir Bushati, sot deklarata në orën 20.00. Lëkundje nga PS para votimit?

0Shares
0

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ka ndërmend të shprehë një pozicion tjetër këtë pasdite teksa lajmëron se do të jetë instalive në orën 20.00.

Përmes një postimi në rrjete sociale e ka quajtur këtë takim të orës 20:00, si një takim në ‘sheshin publik’.

Ditmir Bushati u la jashtë listave të kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa pati edhe përplasje me kryeministrin Rama. Ky i fundit e konsideroi përjashtimin e tij si “zbritje nga treni”.

Deri tani asgje nuk është e sigurtë për përmbajtjen e bisedës së tij të orës 20.00 por përflitet për një angazhim të ri publik, të paktën për këto zgjedhje.

 

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje