Vrasje me thikë në Gjirokastër, Llace nuk u mbijeton plagëve

0Shares
0

Një person u plagos rëndë me thikë sot në Gjirokastër ndërsa vdiq pak më vonë në spital.

Personi që humbi jetën quhet Ilir Llace, 60-vjeçari që u plagos me thikë nga 57-vjeçari pas sherrit për pronat. Mësohet se Llace kishte marrë plagë të mëdha në zonën e barkut, të cilave nuk u ka mbijetuar dot dhe ka ndërruar jetë në spital.

Sherri ndodhi mesditën e sotme në Qafën e Pazarit të Gjirokastrës. Llace dhe Afrim Nazifi u konfliktuan për pronat. Fillisht sherri nisi verbalisht, por më pas Nazifi nxorri thikën dhe plagosi Llacen.

Gjirokastër/ Informacion paraprak

Rreth orës 13:10, në lagjen “Pazari i Vjetër”, Gjirokastër, pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 57 vjeç, banues në Gjirokastër, ka goditur me mjet të mprehtë shtetasin I. R., rreth 60 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe bënë të mundur kapjen e autorit, të cilin po e shoqërojnë për në ambientet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, për të vijuar me procedurat e mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje