VIDEO/ I riu nga Bangladeshi thërret për largimin e Ramës

0Shares
0

Aktivisti Genc Sejko ka postuar në Facebook, një video ku një i ri nga Bangladeshi i kërkon Edi Ramës që të largohet.

“Jam nga Bangladeshi, Rama ik, Rama ik, Rama ik”, thotë i riu.

Video u publikua një ditë pasi Edi Rama i ka sugjeruar një pronari fasonerie që të marrë punëtorë nga Bangladeshi, pasi u ankua për mungesë force punëtore duke i thënë se ndër të tjera paguhen më pak dhe nuk bëjnë llafe.

Edhe ish ministri socialist Ditmir Bushati nuk ra dakord aspak me menyren sesi ish-shefi i tij foli per shqiptaret.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje