Teliti: Rama asnje lek per rindertimin deri tani, vetem per inceneratoret

Ndaje

Anetari i kryesise se PD, Dorjan Teliti i përgjigjet Ramës. Asnjë qindarkë për rindërtimin, por miliona e miliona euro për inceneratorët, thote Teliti.

“Kush dëgjon gënjeshtrat e Rilindjes nga ministri i plotfuqishëm i rindërtimit mendon se Shqipëria është vendi i mrekullive, ndërkohë që mjerimin dhe braktisjen e ndjen cdo shqiptar.

PROPAGANDA: kemi alokuar 34 miliardë lekë (275 milionë euro) për vitin 2020 për procesin e rindërtimit.

FAKTI: deri më 31 shtator, sipas raportimeve zyrtare të vetë qeverisë shqiptare, asnjë qindarkë nuk është paguar nga thesari i shtetit për rindërtimin.

Asnjë qindarkë për rindërtimin, por miliona e miliona euro për inceneratorët”, deklaron Teliti.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje