Mjekja infeksioniste në Elbasan pozitive me COVID-19, karantinohen dhe mjekë të tjerë

Ndaje

Infektohet mjekja e vetme infeksioniste në qendrën spitalore “Xhaferr Kongoli” në Elbasan.

Të infektuar dyshohet të jenë edhe tre infermiere, të cilave u është rekomanduar të karantinohen, në mungesë të tamponëve për të konfirmuar nëse janë apo jo pozitivë.

Edhe në Spitalin Psikiatrik Sadik Dinçi në Elbasan, Abc News raporton të jenë katër anëtarë të stafit që kanë shfaqur simptoma të Covid-19, por nuk janë testuar pasi nuk ka tamponë për të konfirmuar nëse janë apo jo pozitivë.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje