Del emri i ministrit. Cfare ndodhi me tenderin 5 milione euro

Ndaje

Fiks Fare ka nxjerre emrin e ministrit qe eshte perfshire ne nje skandal tenderash.

Ai nuk eshte ne qeverine e Shqiperise por eshte ne qeverine e Kosoves. Behet fjale per Blerim Kuci, minister i Ekonomise i cili nderkohe eshte edhe pronar i kompnaise Hidroterm.

Tenderi eshte zhvilluar ne Prizren dhe behet fjale per rreth 5 milione euro.
Ministri nuk ka pranuar se tenderi eshte bere nderkohe qe ai ishte minister app deputet, raporton Fiks Fare. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje