Topalli do legalizoje partine ditet ne vijim, shikuesit postojne pyetje tronditese

Ndaje

Ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli tha se ka disa kohe qe mendon per Levizjen per Ndryshim gjate nje interviste te Ilva Show.

“Besoj se ne javet e ardhshme do te kete te reja per te shkuar drejt legalizimitboer te marre pjese ne zgjedhjet parlamentare. Politika duket si tripolare por ne fakt eshte nje polare. Qe gjeja te ndryshoje duhet te hysh ne beteje. Eshte shume e veshtire pasi ke perballe 3 kryetare partish me fonde dhe media.

Kam pasur deshire qe reforma te behej brenda partise sime. Kam lidhjen shpirterore me demokratet, por dyshoj se PD eshte parti demokratike”, tha Topalli.

Ne lidhje me garimin brenda PD ajo tha se nuk ka pase gare ne PD.

Nderkohe shikuesit kane postuar pyetje ne faqen e gazetares Tare te cilat me shume se pyetje shpeehin qendrimin qe ata kane ndaj nismes se Topallit.

Ketu me poshte jane disa prej tyre:

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje