Hetohen 3 kryebashkiakë të PS nga Prokuroria e Elbasanit

Ndaje

Pas kryebashkiakut të Gramshit Prokuroria e Elbasanit ka marrë në pyetje këtë pasdite kryebashkiakun e Peqinit Lorenc Toskuk, kryetarin e Belshit Arif Tafanin dhe kreun e bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.

Kryebashkiaku i Peqinit është marrë në pyetje pasi është nën akuzën se makinën e bujqësisë e ka përdorur për interesa private.

Kreu i Bashkisë së Belshit është marrë në pyetje nga Prokuroria e Elbasanit, në kuadër të hetimeve për investimet e kryera në pedonale.

Ndërsa kryebashkiaku i Librazhdit, Gurra, është marrë në pyetje pasi ndaj tij ka kallëzim penal për prishjen në mënyrë të paligjshme të një prone private.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje