Shihni shifrat e infeksioneve ne Maqedoni, nuk ndalet vershimi i virusit

Ndaje

Ne Maqedoni numri i te infektimeve me koronavirus ka kapur shifrat me te larta. Jane 438 të infektuar ne 24 oret e fundit ndërkaq 191 janë shëruar.

Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 22.607, të shëruarve në 16.949, të vdekurve në 821, ndërkaq për momentin ka 4.837 raste aktive.

“Në spital kanë ndërruar jetë 6 pacientë, tre nga Shkupi (75, 89 dhe 66 vjeç), Kriva Pallanka (62 vjeç), Strumica (64vjeç) dhe një pacient nga Shtipi (78 vjeç)”, raportojnë nga Ministria e Shendetesise se Maqedonise se Veriut.

Prej disa kohesh renie te infektimeve ne Maqedoni duket se ka nje vale te re infeksioni me agresive se ajo e veres. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje