VIDEO/Evakuohet kulla Eiffel në Francë, raportim për bombë

Ndaje

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan zonën.

Policia u alarmua pasi një person mori në telefon efektivët duke raportuar se një eksploziv ishte vendosur tek kulla, sipas mediave franceze.

Pa cituar burime, gazetari Amaury Bucco, i cili postoi foto të kordonit të policisë, pohoi në Twitter:

“Perimetri i Kullës Eiffel është i rrethuar, operacioni i policisë në vazhdim: një burrë bërtiti Allahu Akbar dhe kërcënoi të hidhte në erë gjithçka”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje