Tag: kulla

VIDEO/Evakuohet kulla Eiffel në Francë, raportim për bombë

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan...

Zjarri zgjati për rreth dy orë, digjet shtëpia 150-vjeçare në Theth

Një shtëpi rreth 150-vjeçare është djegur sot në parkun kombëtar të Thethit. Siç duket edhe nga videot ajo është përfshirë tërësisht nga flakët dhe...

FOTO/Denoncimi nga PD: Rama dhe Veliaj kontraktuan Edmond Begon për të...

Edhe zëdhenesja e PD, Ina Zhupa ka sqaruar me tej dhe hollesisht ate qe pritet te ndertohet ne sheshin Skenderbej. Ne nje deklarate per mediat,...

VENDIMI/PD siguron prova të forta: Firmoset për të ndërtuar kullën 25-katëshe...

Një denoncim të fortë me dokumenta ka bërë sot, Partia Demokratike, e cila vërteton se ne sheshin Skenderbej do te ndertohej nje kulle e...

DOKUMENTI/Asgjë nuk e ndal Ramën dhe Veliajn, miratohet leja për kullën...

Një tjetër kullë 24-katëshe do të ndërtohet në zonën e ish-ekspozitës Shqipëria Sot, përgjatë lumit Lana. Kryeministri Rama, si kryetar i Këshillit Kombëtar të Territorit,...

LAJMI I FUNDIT/ Lirohet kreu i bandave më të rrezikshme...

Është liruar nga burgu një ndër krerët e bandave më të rrezikshme në Shqipëri, Nehat Kulla, i njohur edhe si “gjenerali”. Kulla ka përfunduar dënimin...

Del videoja demaskuese e betonizimit të Tiranës dhe e mashtrimeve të...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike prej disa kohësh ka publikuar fakte dhe prova të cilat dëshmojnë për ndërtimet që Erion Veliaj ka planifikuar për kryeqytetin. Në...

Doris Pack kritikon ashpër qeverinë:”Shqipëria ka nevojë për shkolla dhe jo...

Ish- eurodeputetja Doris Pack ka zhvilluar sot një diskutim të hapur në selinë e Partisë Demokratike nga ku ka kritikuar ashpër qeverinë e Edi...

FOTO/PD zbulon kullën e radhës: Ja çfarë do të ndërtohet në...

Ina Zhupa, zëdhënësja e Partisë Demokratike, ka bërë publike të tjera fakte të cilat vërtetojnë se Erion Veliaj po vazhdon planin për të ndërtuar...

VIDEO/’Veliaj hesht për betonizimin e parkut, ja çfarë duhet të dinë...

Në një deklaratë për mediat, Ina Zhupa, zëdhënesja e Partisë Demokratike, ka dënuar heshtjen e Kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, pas publikimit të fakteve...