Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i SPAK

Ndaje

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i SPAK.

Sipas  ABC News, mësohet se puna vijon normalisht ndërsa janë shtuar kontrollet dhe matet temperatura e çdokujt që frekuenton institucionin.

Tre ditë më parë, tre prokurorë të Tiranës u infektuan me Covid-19. Të infektuarit janë vetëkarantinuar, ndërsa pjesa tjetër e kolegëve vijojnë punën duke respektuar masat anti-Covid-19.

Ndërkohë koronavirusi ka “prekur” edhe prokurorinë e Elbasanit. Ditën e djeshme rezultuan pozitivë një punonjëse dhe një oficer i policisë gjyqësore. Të dy punonjësit janë të karantinuar ndërsa kontrollet dhe masat janë shtuar.

/DRONI/al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje