Tag: gjyqtaret

Rama ‘udhëzon’ SPAK: Nuk janë politikanët koka e korrupsionit, duhet të...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në konferencën që po zhvillohet kundër korrupsionit. Kreu i qeverisë është shprehur se lufta kundër korrupsionit...

Të akuzuar për korrupsion, Gjykata e Posaçme merr vendimin për tre...

Gjykata e Posaccme e Apelit ka shpallur vendimin për 3 gjyqtarët e Durrësit Petrit Çeno, Klinton Spahiu dhe Petraq Dhimitri të akuzuar për korrupsion....

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i...

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i SPAK. Sipas  ABC News, mësohet se puna vijon normalisht ndërsa janë shtuar kontrollet dhe...

KPK shkarkon dy gjyqtarët e Apelit, njërin e fundosi kontrata paramartesore...

KPK ka vendur paraditen e sotme shkarkimin nga detyra të dy gjyqtarëve, konkretisht në Tiranë dhe në Durrës. Bëhet fjalë për gjyqtarin e Apelit...

EMRAT/Betohen 8 gjyqtarët që kanë në dorë fatin e zgjedhjeve për...

Ditën e sotme janë betuar 8 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor të Apelit që kanë në dorë fatin e ankesave të partive për zgjedhjet e...

Të shkarkuarit nga vetingu, marin rrogë duke qëndruar në shtëpi

Vendimet për shkarkim nga detyra të dhëna në shkallën e parë të vetingut i largojnë gjyqtarët dhe prokurorët nga sallat e gjyqit, por nuk...

VETING/Pasuria ‘djeg’ gjyqtarin nga Tirana, konfirmohet kolegia e tij nga Gjirokastra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka shpallur dy vendime gjatë ditës së sotme për dy gjyqtarë, një në Tiranë, dhe tjetrën në apelin e...

LETRA/Gjyqtarët e shkarkuar nxjerrin emrat publikisht: Shpallin të pavlefshëm 10 gjyqtarë...

Gjyqtarët e shkarkuar nga vetingu janë bërë bashkë dhe kanë krijuar një shoqatë “Drejtësi për drejtësinë” dhe I kërkojnë Avokatit të Popullit  verifikim të...

Vijon ende gjyqi, caktohen gjyqtarët që do të shqyrtojnë çështjen e...

Duke qënë se ish-ministri Tahiri e ka apeluar vendimin e fundit te Gjykates ndaj tij, sot eshte hedhur dhe shorti për caktimin e kolegjit...

Pranuan gjykim të shkurtuar për Dritan Dajtin, SPAK pushon hetimet për...

Prokuroria e Posacme Anti- korrupsion ose SPAK vendos pushimin e çështjes penale ndaj tre gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin duke...