Gazetari, akuze e forte ndaj Taulant Balles

Ndaje

Gazetari Basir Çollaku hodhi akuza të forta ndaj numrit dy të PS, Taulant Balla, gjate nje emisioni ne syri tv.

“Ka përgjime që Taulant Balla mori 3 milionë euro nga bandat,” tha Çollaku ne emisionin Cim Peka Live. Ai nuk dha me shume detaje rreth akuzes apo zhvillimeve te tjera rreth saj.

Nga i vjen kjo fuqi Taulant Ballës, që është më i fuqishëm se ministri, pyeti ai. Sipas Collakut, bandat kanë shkarkuar 12 drejtues policie në këtë qark.

Ndërkohë u theksua edhe fakti se dhëndri i ish-kryebashkiakut Qazim Sejdini është arrestuar për një vrasje dhe është implikuar në të tjera krime në këtë zonë.syri.net

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje