Rama, darke me kryeministrin grek, nuk merret vesh biseda per detin

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka pasur nje darke me homologun grek Mitsotakis. Rama ka njoftuar darken me kryeministrin grek ku ka qene te pranishem edhe zv/ministri Cakaj, ambasadorja e Shqiperise ne Athine.

“Nje darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij.

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”, poston Rama ne rrjete sociale.

Ne Shqiperi po konsumohet nje debat i madh ne lidhje me vendimin grek per te zgjeruar ujerat territoriale ne Jon ne 12 milje. Rama nuk ka dhene asnje shpjegim ne postimin e tij ne lidhje me kete axhende te rendesishme greke ku perfshihet edhe Tirana. /DRONI.al/

📍Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij🙏Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve🇦🇱🤝🇬🇷

Publiée par Edi Rama sur Mardi 15 septembre 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje