Itali, rriten ndjeshem infektimet e reja

Ndaje

Gjate 24 orëve të fundit, në Itali janë konfirmuar 1.229 raste të reja, 221 më shumë se një ditë më parë.

Por numri i viktimave ka shënuar një ulje në krahasim me ditën e djeshme. Sipas autoriteteve italiane, sot janë regjistruar 9 humbje jete nga virusi, 5 më pak se dje.

Nga fillimi i pandemisë Italia ka regjistruar rreth 290 mijë të infektuar dhe 35.633 viktima./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje