EMRAT/Jepet vendimi për komisionerët e arrestuar për “Dosjen 339”

Ndaje

Gjykata e Durrësit ka vendosur për të gjithë komisionerët, e arrestuar më herët për “Dosjen 339”, masën e sigurisë “arrest në shtëpi”.

Vetëm tre prej të arrestuarve të cilët nuk e kishin ankimuar vendimin, është lënë në fuqi vendimi i dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë, ai i “arrestit në burg”.

Për pesë komisionerët që kishin apeluar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, u dha si masë sigurie “arrest në shtëpi”.

Kështu: Shpëtim Stafa, Fredi Marku, Emilian Tuda, Dalvis Biba, Indrit Bici kanë lënë qelinë dhe do të qëndrojnë në arrest shtëpie.

vijon…

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje