GOLAT/Fitore historike, Bayern turpëroi para gjithë botës Barcelonën

127
0

Bayern Munich turpëroi me rezultatin 8-2 Barcelonën në një ndeshje të vleshme për çerekfinalet e Uefa Champion League. Pas ndeshjes foli edhe tekniku i bavarezëve Hans-Dieter Flick.

Gjermani tregoi çelësin e këtij suksesi duke thënë se kjo vjen falë presionit që Bayern krijoi gjatë gjithë ndeshjes dhe kualitetit që ekipi gjerman ka.

Dy herë Thomas Muller dhe Philippe Coutinho, Ivan Perisic, Serge Gnabry, Joshua Kimmich dhe Robert Lewandowski. Këta janë autorët e golave të fitores historike dhe legjendare të Bayern Munchen kundër Barcelonës.

Kampionët e Gjermanisë dominuan totalisht ndaj një Barçe të plogësht (shënoi Suarez dhe autogol i Alaba) dhe pa pikë karakteri, dhe e mbyllën takimin me rezultatin 8-2! 4-1 u mbyll pjesa e parë, teksa i njëjti rezultat që u regjistrua edhe në 45 minutat e dyta.