Po humbi nje adoleshente kerkojeni fillimisht ne Fushe Kruje. Gjendet vajza nga Vlora

Ndaje

Kur humb nje vajze fillimisht kerkoni ne Fushe Kruje!

Kjo duhej te ndodhte edhe ne rastin e 15-vjecares nga Vlora, e cila kërkohej prej tre ditësh nga familja, pasi u largua me një djale.

E mitura u gjet në shtëpinë e tij në Fushë Krujë, pasi në numrin e kontaktit të babait ka mbërritur nje video ku tregohej se 15-vjecarja ndodhej në Fushë Krujë.

I ati, Miklovan Lico u nis menjëherë, ndërsa bëri edhe denoncimin në polici ndersa efektive te kesjabte fundit u futen ne shtepine e djalit dhe moren vajzen.

Çfarë tha me heret sot babai para mediave?

“Rreth orës 11 e gjysmë të darkës unë kam shkuar për të marrë nusen nga puna. Djali kishte qenë poshtë te bar “Milano”. Kishte parë çupën dhe i kishte thënë ik me vrap në shtëpi. Ajo kishte shkuar 5 sekonda në shtëpi dhe kishte dalë.

Për momentin nuk di asgjë. Unë jam i çorientuar. Ka ikur para tre ditësh. Pòlicia ka shpërndarë fotot por nuk kam asnjë të re. Deri në Lushnje unë e kam gjetur që ka qenë pranë një hoteli. Më tutje nuk dihet. Argita Liço, 14 vjeç. Kush ka informacion të kontaktojë në numrin 2020843. Nuk kemi pasur asnjë problem në familje.

Është hera e parë që më ndodh. Mbesa ime që ndodhet në Greqi, ajo m’i ka dhënë informacionet. Kur ka ikur nga Vlora vajza ka marrë në telefon një djalë nga Borshi që quhet Silvi. Vajza ka dalë nga ora 12 e gjysmë nga hoteli dhe nuk di më asgjë për të”./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje