Facebook i fut nje ‘kopje’ Tik Tok-ut, tani nje Reels

Ndaje

Ndërsa e ardhmja e TikTok-ut shumë të përqafuar nga të rinjtë mbetet e pasigurt në SHBA, Instagram si duket po përpiqet të “joshë” krijuesit duke sjellë “Reels”.

Instagram Reels është lançuar tashmë në 50 vende të botës përfshirë këtu edhe SHBA-të.

I ngjashëm me TikTok, Reels u krijon mundësi përdorueseve që të krijojnë video të shkurta me muzikë në sfond të cilat mund të ndahen me miqtë dhe ndjekësit.

Kjo është mundësia e radhës e Instagram për të fituar për shumë përdorues, rritur sasinë e kohës që njerëzit shpenzojnë në aplikacion si dhe për ta vendosur veten si një platformë video-argëtuese.

Kujtojmë këtu se aktualisht kompania amerikane, Microsoft është duke negociuar për blerje të operacioneve të aplikacionit TikTok në Shtetet e Bashkuara.

Ditë më parë presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se mund ta ndalojë TikTok në SHBA duke argumentuar se po përdoret nga Kina për spiunazh.abcnews

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje