Kater personel mjekesor ne Tropoje me covid

Ndaje

Kater personel mjekësor nga Tropoja dyshohet se kane dale pozitiv dy ditet e fundit.

Mjeku me inivialet Sh.B, ka rezultuar pozitiv dy ditë më parë, ndërsa dy të tjerët ditën e sotme përkatësisht Gj.P dhe E.U, njofton fax tv.

Ndërkohë personi i katërt është një infermiere po nga Tropoja. Ministria e Shëndetësisë, në përditësimin e sotëm ka bërë me dije se në Tropojë kanë rezultuar 7 raste të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 561 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 139 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje