Ish-ministri bën lidhjen e librit me vrasjet: Si e parashikoi Ben Blushi Elbasanin e sotëm

Nje kendveshtrim ndryshe ka ish-ministri i drejtesise  Ylli Manjani, sa i takon krimeve te shumta qe kaplojne ne qytetin e Elbasanit.

Ai i lidh ngjarjet me librin e botuar në 2015 nga Ben Blushi, ne atë kohë dëputet në Kuvendin e Shqipërisë, i titulluar “Kandidati” dhe që krijoi mjaft polemika.

Sipas ish-ministrit Yllli Manjani, ka paralajmëruar Elbasanin e sotëm. Manjani e ka fjalën për ngjarjet që kanë tronditur herë pas here qytetin problematik.

Ka pasur shpesh akuza se ngjarje të tilla që i kanë kushtuar shumë jetë njerëzish e të plagosur këtij qyteti, kryesisht të moshave të reja, kanë lidhje edhe me politikën.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje