Tag: elbasani

Koka e Ndrangheta-s në Ballkan, Italia kërkon ekstradimin e “Xhaxhait”

Italia ka kërkuar ekstradimin e Bujar Sejdinaj, i njohur ndryshe si "Xhaxhai’’ pasi  u arrestua për 20 kg kokainë në Spanjë. Sejdinaj njihet si anëtar...

Shtohen viktimat nga koronavirusi, ndërrojnë jetë dy qytetarë nga Elbasani

Dy persona nga Elbasani kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Sipas ABC News,  bëhet  me dije se ata ishin shtruar në spital. Mësohet se viktimat janë...

Ish-ministri bën lidhjen e librit me vrasjet: Si e parashikoi Ben...

Nje kendveshtrim ndryshe ka ish-ministri i drejtesise  Ylli Manjani, sa i takon krimeve te shumta qe kaplojne ne qytetin e Elbasanit. Ai i lidh ngjarjet...

Atentati dhe fotoja e Ardian Çapjas me Ramën, gazetari paralajmëron: Udhëheqës...

Në nëntor të vitit të shkuar, gazetari Artan Hoxha paralajmëronte vijimin e përplasjes mes grupeve rivale në këtë qytet, pasi u lirua nga burgu...

Shtohet numri i të infektuarve në Elbasan, mes tyre 2 studentë...

Shkon në 15, numri i të prekurve në Elbasan. Burime për ABC News bëjnë me dije se janë dy janë studentë të gazetarisë në Elbasan...

FOTO/ “Elbasani mirëpret këdo për natën dhe ditën e verës, por...

Ish-deputeti i PD, Endri Hasa, ka publikur ne rrjetin e tij social Twitter disa foto ku qytetarët e Elbasanit shpalosin një banderolë në të...

FOTO/’Populli ja ka prerë biletën Ramës për në të ….’ja sloganet...

Numri i protestuesve rritet, ndërsa mësohet se janë nisur dhe protestues nga Elbasani. Burimet bëjnë me dije se 7500 protestues janë nisur nga Elbasani për...

Deputeti: Elbasani ‘i bukur’ është shndërruar në qytetin e masakrave

Deputeti i PD, Luçiano Boçi në një reagim në rrjetet sociale, shkruan se qyteti i Elbasanit është kthyer nga një qytet i bukur, në...

VIDEO/Nuk lejohen të marrin pjesë në protestë, studentët në Elbasan hapin...

Paralelisht me studentët në Tiranë, janë dhe studentët e rretheve të cilët janë ngritur në protesta të fuqishme. Në universitetin e Elbasanit, studentët nuk janë...

Moti i keq pushton Elbasanin, 12 mijë persona pa energji elektrike,...

Elbasani është nën pushtetin e motit të keq. Në këtë qark janë rreth 12 mijë banorë që kanë ngelur pa energji elektrike. Shkak i...