Ministrja publikon foton prekese nga spitali infektiv

Ndaje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë një foto mjaft prekëse jashtë dyerve të spitakit infektiv.

Në foto shfaqen dy prej bluzave të bardha që shërbejnë në këto spitale, ku një prej të cilave është e përlotur dhe mbulon fytyrën me duar teksa ngushëllohet nga kolegia e saj.

“Heronj!”, shkruan Manastirliu krah fotos duke u shprehur falënderuese për punën e tyre.

Duket qarte se infermierja ndjehet e renduar nga mundimet brenda pavionit, situatat e renda me te cilat ndeshet cdo rast dhe izolimi i gjate nga njerezit e saj te dashur./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje