Mbyllet Keshili Politik, Gjiknuri: Nuk ka konsensus!

Ndaje

Ka perfunduar pas gati 5 oresh mbledhja e Keshillit Politik, vetem nje dite nga ndryshimet kushtetuese.

Perfaqesuesi i PS, Damian Gjiknuri tha se oferta e opozites nuk eshte per konsensus por synon bllokimin e ndryshimeve kushtetuese.

Ne do te vijojme pasi koalicionet  rregullohen me ligjin zgjedhor dhe besojme se do ta kryejme nga shtatori sipas modeleve te vendeve te OSBE, per shembull Letonise dhe Hollandes, sic e ka kerkuar opozita.

Argumentet e opozites jane te mbeshtetura ne rere, tha Gjiknuri duke kembengulur se koalicionet aktuale jane shpikje. Hapja e listave sjell ndryshim te koalicioneve pra votuesit te dijne per ke te votojne.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje