EMRAT/ Të dënuar për krime të rënda, OFL zbarkon në Tiranë

Ndaje

OFL i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë tre personave të dënuar për vepra të ndryshme penale që nisin nga vjedhja me dhunë deri tek “shfrytëzimi i prostitucionit”.

Behet fjalë për Çlirim Markun, Oltjan Maxharin dhe Spartak Muçajn.

“Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Sipas policise:

Ç. M., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”;

O. M., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”;

S. M., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”;

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje