Pas denoncimeve të fermerëve përballë Bashës, Rama kujtohet dhe jep lajmin e mirë

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 400 milionë lekë shtesë nga buxheti i shtetit do të shkojnë për subvencione për fondet e skemës kombëtare.

Rama thotë se 95% e aplikantëve do të përfitojnë subvencionin, ndërsa do të ketë vaksinim falas të bagëtive për sëmundjen e brucelozës.

Kreu i qeverisë deklaron se 400 veterinerë të rinj do të punësohen në Shërbimin Veterinar.

“Lajme të mira për fermerët+ 400 milionë lekë shtesë nga buxheti i shtetit subvencione për fermerët që kanë aplikuar për fondet e Skemës Kombëtare.

95% e aplikantëve në https://e-albania.al/ do të marrin subvencionin. Vaksinim falas të bagëtive për sëmundjen e brucelozës.

400 veterinerë të rinj do të punësohen në Shërbimin Veterinar, pjesë e riorganizimit të ri në këtë shërbim të rëndësishëm lidhur me sigurinë ushqimore”, shkruan Rama.

Kujtojme se kryedemokrati i ka shtuar javeve te fundit takimet me fermeret, dhe pas denoncimeve qe ata kane bere, qeveria u vu ne levizje.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje